-Niezależne centrum kultury-
„Musimy kochać sztukę w nas, a nie siebie w sztuce”Konstanty Stanisławski

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
Otwarte Warsztaty Teatralne

Otwarte Warsztaty Teatralne

NOWA GRUPA – soboty/godz. 11-13/instr. Krzysztof Chodorowski – zajęcia zaczynają się 6 marca 2021. Zapisy: biuro@teatrbaza.pl z dopiskiem „OWT sobota” 

Zapraszamy na otwarte zajęcia! Warsztaty stworzyliśmy z myślą o tych, którzy nie mogą uczyć się w Studiu Teatralnym. Plan pracy został rozpisany na cztery miesiące (semestr). Po ukończeniu całego kursu uczestnik otrzymuje  dyplom/zaświadczenie.

Po pierwszej rozmowie z uczestnikami, zostanie ustalony precyzyjny program kursu.

Poszczególne bloki wyznaczają główne zagadnienia, wokół których będziemy się koncentrować:

Na Otwartych Warsztatach Teatralnych zajmiemy się:
1. Elementarnymi zadaniami aktorskimi
Poznamy aktorskie techniki panowania nad ciałem, nauczymy się wykonywania podstawowych etiud ruchowych wyrażających emocje. Poćwiczymy uważność na partnera, improwizację.
2. Popracujemy nad emisją i artykulacją
Będziemy ćwiczyć swój aparat mowy oraz nauczymy się nad nim panować. Dowiemy się, jak go ćwiczyć, aby tekst wypowiadany na scenie był nośny i zrozumiały.
3. Interpretacja tekstu
Nauczymy się, jak dobierać tekst i jak mówić go, aby było to prawdziwe i interesujące dla odbiorcy.
Miejsce: Teatr Baza (warsztaty stacjonarne)
Opłata: 180zł miesięcznie
Zapisy mailem: biuro@teatrbaza.pl (z dopiskiem OWT-Sobota)

Pedagog - Krzysztof Chodorowski – jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zagrał w takich filmach, jak między innymi „Mój Rower” Piotra Trzaskalskiego, gdzie odtwarzał jedną z głównych ról. Obecnie studiuje na III roku Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Współpracował z takimi twórcami, jak nominowani do Oscara: Paweł Edelman, Sławomir Fabicki i Bartosz Konopka. Jego dokumentalny debiut „Siewca” miał premierę w 2019 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Transatlantyk” w Łodzi, zaś jego krótkometrażowy fabularny film „Motocykl” na Equninoxio Film Festival w Bogocie w 2019 roku. Jego najnowszy film „Masza” zdobył w 2020 roku nagrodę publiczności na Festiwalu Kameralne Lato, jak również dostał się między innymi na kwalifikujący do Oscara festiwal HollyShorts w Los Angeles.


zaprojektowane przez: ontherocks