-Niezależne centrum kultury-
„Najważniejsze, aby się wzruszać, kochać, mieć nadzieję, drżeć, żyć. Być człowiekiem, zanim się jest artystą.”Auguste Rodin

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
14, 15 XII – Uczta | Spektakl Teatru Baza i…

14, 15 XII – Uczta | Spektakl Teatru Baza i Strefy WolnoSłowej

“Uczta zaraz się zacznie! Przybywajcie przeludnionymi łodziami, na pontonach pełnych rozbitych rodzin, podczepieni pod drapieżne ciężarówki. Żywi i martwi, wyłowieni z morza, zastrzeleni kulą narodzoną w Europie, Rosji czy USA. Przybywajcie z krain wyschniętych źródeł dochodów, zamiast słońcem oświecanych metalicznym blaskiem czołgów. Przybywajcie z głębi swojej inności i ze skrzyżowania nadziei. Czekam na was. Ciepło potraw bucha nad stołem, tworzy troskliwe, niestrudzone obłoki, które wszystkich przyjmą i pomieszczą.”

Nowy spektakl zespołu Strefy WolnoSłowej realizowany we współpracy z Teatrem Baza to, luźno inspirowana „Ucztą Babette“ K. Blixen, opowieść na trzydziestu (a może więcej, tego nikt do końca nigdy nie wie) aktorów i sześć drewnianych skrzyń.

Biografie migrantów i uchodźców zamieszkałych w Warszawie i historie osób podróżujących do Europy na łodziach, czy pod podwoziami ciężarówek przeplatają się czasem z onirycznymi, innym razem humorystycznymi opowieściami o marzeniach i oczekiwaniach wobec nowego państwa oraz o ich konfrontacji z rzeczywistością.

występują: Ivan Diaz, Anna Fiszer, Hayk Gasparyan, Barbara Herman, Vira Hres, Victoria Ivanova, Elżbieta Jankowska, Jurij Jelin, Sviatoslav Kariuk, Marina Kotnova-Tsedronska, Olivia Klochko, Artem Kozlov, Veranika Los, Liudmyla Moriak, Azika Tantasheva, Kamilla Tantasheva, Khaticha Yagyevna Tantasheva, Olivier Noël, Szymon Noga, Emilia Piechowska, Vita Shakaraban, Zuzanna Śmiechowska, Katarzyna Smolikat, Mikołaj Szymański, Małgorzata Szymańska, Ewa Świerczewska, Magdalena Wiszniewska, Olga Vigovskaya, Fenglan Xu, Oleska Zoloto-wa, Natalia Żurawska.

reżyseria: Alicja Borkowska
tekst: Tomasz Gromadka i Grzegorz Ryczywolski
współpraca dramaturgiczna: Olga Ślepowrońska
współpraca organizacyjna: Weronika Chinowska

14 grudnia 2014, godz. 19.00
15 grudnia 2014, godz. 20.00

Teatr Baza, ul. Podchorążych 39
wstęp wolny

liczba miejsc ograniczona

prosimy o rezerwacje mailowe pisząc na adres:
grzegorz@teatrbaza.pl

Spektakl jest finałem projektu Historie Kuchenne realizowanego w ostatnich latach przez Teatr Baza i współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

zaprojektowane przez: ontherocks