-Niezależne centrum kultury-
Robić swoje niezależnie od wszelkich przeciwności.W. Meyerhold

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
Warsztaty Otwarte Warsztaty Teatralne

Otwarte Warsztaty Teatralne

ZAPISY!!! – poniedziałki/ godz. 18-20/ instr. Tomasz Zadróżny

NOWA GRUPA – soboty/godz. 11-13/instr. Krzysztof Chodorowski – zajęcia zaczynają się od 7 listopada. Zapisy: biuro@teatrbaza.pl z dopiskiem „OWT sobota” 

Zapraszamy na otwarte zajęcia! Warsztaty stworzyliśmy z myślą o tych, którzy nie mogą uczyć się w Studiu Teatralnym. Plan pracy został rozpisany na cztery miesiące (semestr). Po ukończeniu całego kursu uczestnik otrzymuje  dyplom/zaświadczenie.

Po pierwszej rozmowie z uczestnikami, zostanie ustalony precyzyjny program kursu.

Poszczególne bloki wyznaczają główne zagadnienia, wokół których będziemy się koncentrować:

październik/listopad (grupa sobotnia) 2020 – styczeń 2021  – świadomość ciała, rozwijanie wyobraźni, odczuwanie, odwaga i naiwność sceniczna, myślenie na scenie, praca z tekstem, kontakt, działania z partnerem, etiudy, poczucie prawdy, sceniczne działanie, emocje, monolog wewnętrzny a tekst, metody pracy nad postacią, charakterystyczność, dialog z partnerem, rozwijanie spontaniczności, improwizacje, metody interpretacji tekstu, emisja głosu, technika mowy, zadania aktorskie na tekście. 

Miejsce: Teatr Baza

Opłata: 180zł miesięcznie

Zapisy mailem: biuro@teatrbaza.pl (z dopiskiem OWT)

Pedagog – Tomasz Zadróżny  – reżyser teatralny, pedagog. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2001 roku. Tam reżyserował swój pierwszy spektakl w kole naukowym „Gra snów” na podstawie dramatu Strindberga. Asystent reżysera Piotra Cieplaka „Dwóch panów z Werony”, Krystiana Lupy „Powrót Odysa”. Prowadził Teatr 108, gdzie reżyserował, tworzył projekty spotkań z artystami, wyprawy artystyczne, wieczory tematyczne. Z Teatrem 108 odwiedził Niemcy, Ukrainę, Kazachstan, Kirgistan. W międzyczasie kończył Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach staż aktorski w Odin Teatret (Dania), staż aktorsko-reżyserski w Centrum Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa. Czerpał doświadczenia z bezpośredniej pracy z Teatrem Katathali, Teatrem Derevo, Teatrem Ósmego Dnia, Leszkiem Bzdylem, Yoshim Oidą, Andreyem Drozninem, Rimasem Tuminasem, Lwem Dodinem. Następnie uzyskał stypendium Ministra Kultury i wyjechał na studia teatralne (Akademia Petersburska). Tam dwa lata studiował aktorstwo i reżyserię. Brał udział w międzynarodowym seminarium poświęconym metodzie aktorskiej M. Czechowa. Po powrocie do kraju założył Studio Teatralne przy DK Dorożkarnia (autorski program) i Stowarzyszenie Teatralna Chata. Po pięciu latach działalności, doceniony przez władze miasta, otrzymał lokal na własny teatr i ośrodek artystyczno – edukacyjny.

Pedagog - Krzysztof Chodorowski – jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zagrał w takich filmach, jak między innymi „Mój Rower” Piotra Trzaskalskiego, gdzie odtwarzał jedną z głównych ról. Obecnie studiuje na III roku Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Współpracował z takimi twórcami, jak nominowani do Oscara: Paweł Edelman, Sławomir Fabicki i Bartosz Konopka. Jego dokumentalny debiut „Siewca” miał premierę w 2019 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Transatlantyk” w Łodzi, zaś jego krótkometrażowy fabularny film „Motocykl” na Equninoxio Film Festival w Bogocie w 2019 roku. Jego najnowszy film „Masza” zdobył w 2020 roku nagrodę publiczności na Festiwalu Kameralne Lato, jak również dostał się między innymi na kwalifikujący do Oscara festiwal HollyShorts w Los Angeles.


zaprojektowane przez: ontherocks