-Niezależne centrum kultury-
„Doskonalić się w aktorstwie, to znaczy doskonalić się jako człowiek” Peter Brook

Przyjaciele

Festiwal Grzesiuka
Otwarte Warsztaty Teatralne – zapisy!

Otwarte Warsztaty Teatralne – zapisy!

NOWE  GRUPY – Ruszyły zapisy! 

Zapraszamy na otwarte zajęcia! Warsztaty stworzyliśmy z myślą o tych, którzy nie mogą uczyć się w Studiu Teatralnym. Plan pracy został rozpisany na cztery miesiące (semestr). Po ukończeniu całego kursu uczestnik otrzymuje dyplom/zaświadczenie.
– środa/godz. 18-20 – grupa początkująca; 20-22 – praca z tekstem, /instr. Monika Jarosińska – zajęcia zaczynają się od marca 2023.
Zapisy: biuro@teatrbaza.pl z dopiskiem „OWT środa”.
Monika Jarosińska, aktorka dramatyczna i performerka.
Absolwentka AST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Poza aktorstwem zajmuje się reżyserią i ruchem scenicznym oraz tworzeniem autorskich projektów teatralnych.
Studentka Studia Teatralnego Teatr Baza (2012-2014), finalistka konkursu Papaya Young Directors 2020, autorka projektu „id.outlet” (koncept , dramaturgia i choreografia), liderka kolektywnej pracy spektaklu dyplomowego WTT Bytom „Stan Zero”, organizatorka serii warsztatów teatralno – ruchowych „ruch ciało obecność” w Płocku. Współpracowała z Teatrem Rozbark w Bytomiu, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu.
Po pierwszej rozmowie z uczestnikami, zostanie ustalony precyzyjny program kursu.
Poszczególne bloki wyznaczają główne zagadnienia, wokół których będziemy się koncentrować:
Na Otwartych Warsztatach Teatralnych zajmiemy się:
1. Elementarnymi zadaniami aktorskimi – ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, uwagę, odwagę sceniczną, emocje, działanie w stresie, praca z partnerem
2. Popracujemy nad usprawnieniem ciała (ekspresja) i głosu (emisja i artykulacja) Będziemy ćwiczyć swój aparat mowy oraz nauczymy się nad nim panować. Dowiemy się, jak go ćwiczyć, aby tekst wypowiadany na scenie był nośny i zrozumiały.
3. Interpretacja tekstu
Nauczymy się, jak dobierać tekst i jak mówić go, aby było to prawdziwe i interesujące dla odbiorcy.
Miejsce: Teatr Baza (warsztaty stacjonarne)
Opłata: 200zł miesięcznie

– poniedziałek/godz. 18-20/instr. Marcelina Szczepaniak – zajęcia dla nowych uczestników zaczynają się 27 lutego 2022. Zapisy: biuro@teatrbaza.pl z dopiskiem „OWT poniedziałek” 

Zapraszamy na otwarte zajęcia! Warsztaty stworzyliśmy z myślą o tych, którzy nie mogą uczyć się w Studiu Teatralnym.

Po pierwszej rozmowie z uczestnikami, zostanie ustalony precyzyjny program kursu.

Poszczególne bloki wyznaczają główne zagadnienia, wokół których będziemy się koncentrować:

Na Otwartych Warsztatach Teatralnych zajmiemy się:
1. Elementarnymi zadaniami aktorskimi – ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, uwagę, odwagę sceniczną, emocje, działanie w stresie, praca z partwnrem
2. Popracujemy nad usprawnieniem ciała (ekspresja) i głosu (emisja i artykulacja) Będziemy ćwiczyć swój aparat mowy oraz nauczymy się nad nim panować. Dowiemy się, jak go ćwiczyć, aby tekst wypowiadany na scenie był nośny i zrozumiały.
3. Interpretacja tekstu
Nauczymy się, jak dobierać tekst i jak mówić go, aby było to prawdziwe i interesujące dla odbiorcy.
Miejsce: Teatr Baza (warsztaty stacjonarne)
Opłata: 180zł miesięcznie
Marcelina Szczepaniak – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, obecnie Akademii Sztuk Teatralnych. Posiada także tytuł licencjata historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Współpracowała z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, E-OPT Gardzienice, Instytutem im. J. Grotowskiego, Teatrem Sztuk i Teatrem Formy we Wrocławiu. Obecnie pracuje nad nowym projektem w teatrze ME/ST w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała u boku takich reżyserów jak: Krystian Lupa, Piotr Ratajczak, Iga Gańczarczyk, Jerzy Bielunas czy Radosław Stępień. Prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i za granicą m.in. na Ukrainie. Od lat przygotowuje z sukcesami młodych ludzi do egzaminów wstępnych do szkół teatralnych. Ma na swoim koncie liczne epizody w serialach : Komisarz Alex, Na dobre i na złe, O mnie się nie martw, Ranczo, Korona królów. Zagrała też w filmach takich jak Futro z misia, Szczęścia chodzą parami. Od 2016 roku jest związana z Teatrem Baza w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia cykliczne z zakresu scen dialogowych i reżyseruje spektakle studenckie. Od niedawna zdobywa swoje doświadczenie w produkcji filmowej i asystuje w różnych projektach filmowych.

zaprojektowane przez: ontherocks