-Niezależne centrum kultury-
„Mój zawód polega jedynie na opowiadaniu ludziom rozmaitych historii. Opowiadam jednym ludziom przypadki drugich ludzi”Giorgio Strehler

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
Warsztaty Otwarte Warsztaty Teatralne

Otwarte Warsztaty Teatralne

ZAPISY!!! – poniedziałki/ godz. 18-20/ instr. Tomasz Zadróżny

NOWA GRUPA – soboty/godz. 11-13/instr. Krzysztof Chodorowski – zajęcia zaczynają się od 7 listopada. Zapisy: biuro@teatrbaza.pl z dopiskiem „OWT sobota” 

Zapraszamy na otwarte zajęcia! Warsztaty stworzyliśmy z myślą o tych, którzy nie mogą uczyć się w Studiu Teatralnym. Plan pracy został rozpisany na cztery miesiące (semestr). Po ukończeniu całego kursu uczestnik otrzymuje  dyplom/zaświadczenie.

Po pierwszej rozmowie z uczestnikami, zostanie ustalony precyzyjny program kursu.

Poszczególne bloki wyznaczają główne zagadnienia, wokół których będziemy się koncentrować:

październik/listopad (grupa sobotnia) 2020 – styczeń 2021  – świadomość ciała, rozwijanie wyobraźni, odczuwanie, odwaga i naiwność sceniczna, myślenie na scenie, praca z tekstem, kontakt, działania z partnerem, etiudy, poczucie prawdy, sceniczne działanie, emocje, monolog wewnętrzny a tekst, metody pracy nad postacią, charakterystyczność, dialog z partnerem, rozwijanie spontaniczności, improwizacje, metody interpretacji tekstu, emisja głosu, technika mowy, zadania aktorskie na tekście. 

Miejsce: Teatr Baza

Opłata: 180zł miesięcznie

Zapisy mailem: biuro@teatrbaza.pl (z dopiskiem OWT)

Pedagog – Tomasz Zadróżny  – reżyser teatralny, pedagog. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2001 roku. Tam reżyserował swój pierwszy spektakl w kole naukowym „Gra snów” na podstawie dramatu Strindberga. Asystent reżysera Piotra Cieplaka „Dwóch panów z Werony”, Krystiana Lupy „Powrót Odysa”. Prowadził Teatr 108, gdzie reżyserował, tworzył projekty spotkań z artystami, wyprawy artystyczne, wieczory tematyczne. Z Teatrem 108 odwiedził Niemcy, Ukrainę, Kazachstan, Kirgistan. W międzyczasie kończył Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach staż aktorski w Odin Teatret (Dania), staż aktorsko-reżyserski w Centrum Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa. Czerpał doświadczenia z bezpośredniej pracy z Teatrem Katathali, Teatrem Derevo, Teatrem Ósmego Dnia, Leszkiem Bzdylem, Yoshim Oidą, Andreyem Drozninem, Rimasem Tuminasem, Lwem Dodinem. Następnie uzyskał stypendium Ministra Kultury i wyjechał na studia teatralne (Akademia Petersburska). Tam dwa lata studiował aktorstwo i reżyserię. Brał udział w międzynarodowym seminarium poświęconym metodzie aktorskiej M. Czechowa. Po powrocie do kraju założył Studio Teatralne przy DK Dorożkarnia (autorski program) i Stowarzyszenie Teatralna Chata. Po pięciu latach działalności, doceniony przez władze miasta, otrzymał lokal na własny teatr i ośrodek artystyczno – edukacyjny.

Pedagog - Krzysztof Chodorowski – jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zagrał w takich filmach, jak między innymi „Mój Rower” Piotra Trzaskalskiego, gdzie odtwarzał jedną z głównych ról. Obecnie studiuje na III roku Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Współpracował z takimi twórcami, jak nominowani do Oscara: Paweł Edelman, Sławomir Fabicki i Bartosz Konopka. Jego dokumentalny debiut „Siewca” miał premierę w 2019 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Transatlantyk” w Łodzi, zaś jego krótkometrażowy fabularny film „Motocykl” na Equninoxio Film Festival w Bogocie w 2019 roku. Jego najnowszy film „Masza” zdobył w 2020 roku nagrodę publiczności na Festiwalu Kameralne Lato, jak również dostał się między innymi na kwalifikujący do Oscara festiwal HollyShorts w Los Angeles.


zaprojektowane przez: ontherocks