-Niezależne centrum kultury-
„Prawdziwe powołanie każdego polega tylko na jednym: na odnalezieniu siebie samego.”Hermann Hesse

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
Warsztaty Luty - Otwarte Warsztaty Teatralne - zapisy!

Luty – Otwarte Warsztaty Teatralne – zapisy!

NOWE  GRUPY – Ruszyły zapisy! 

- poniedziałek/godz. 18-20/instr. Marcelina Szczepaniak – zajęcia zaczynają się 7 lutego 2022. Zapisy: biuro@teatrbaza.pl z dopiskiem „OWT poniedziałek” 

- wtorek/godz. 20-22/instr. Krzysztof Chodorowski – zajęcia zaczynają się 1 lutego 2022. Zapisy: biuro@teatrbaza.pl z dopiskiem „OWT wtorek” 

- środa/godz. 20-22/instr. Tomasz Zadróżny – zajęcia zaczynają się 2 lutego 2022. Zapisy: biuro@teatrbaza.pl z dopiskiem „OWT środa”

Zapraszamy na otwarte zajęcia! Warsztaty stworzyliśmy z myślą o tych, którzy nie mogą uczyć się w Studiu Teatralnym. Plan pracy został rozpisany na cztery miesiące (semestr). Po ukończeniu całego kursu uczestnik otrzymuje  dyplom/zaświadczenie.

Po pierwszej rozmowie z uczestnikami, zostanie ustalony precyzyjny program kursu.

Poszczególne bloki wyznaczają główne zagadnienia, wokół których będziemy się koncentrować:

Na Otwartych Warsztatach Teatralnych zajmiemy się:
1. Elementarnymi zadaniami aktorskimi – ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, uwagę, odwagę sceniczną, emocje, działanie w stresie, praca z partwnrem
2. Popracujemy nad usprawnieniem ciała (ekspresja) i głosu (emisja i artykulacja) Będziemy ćwiczyć swój aparat mowy oraz nauczymy się nad nim panować. Dowiemy się, jak go ćwiczyć, aby tekst wypowiadany na scenie był nośny i zrozumiały.
3. Interpretacja tekstu
Nauczymy się, jak dobierać tekst i jak mówić go, aby było to prawdziwe i interesujące dla odbiorcy.
Miejsce: Teatr Baza (warsztaty stacjonarne)
Opłata: 180zł miesięcznie
Marcelina Szczepaniak – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, obecnie Akademii Sztuk Teatralnych. Posiada także tytuł licencjata historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Współpracowała z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, E-OPT Gardzienice, Instytutem im. J. Grotowskiego, Teatrem Sztuk i Teatrem Formy we Wrocławiu. Obecnie pracuje nad nowym projektem w teatrze ME/ST w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała u boku takich reżyserów jak: Krystian Lupa, Piotr Ratajczak, Iga Gańczarczyk, Paweł Passini, Jerzy Bielunas czy Radosław Stępień. Prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i za granicą m.in. na Ukrainie. Od lat przygotowuje z sukcesami młodych ludzi do egzaminów wstępnych do szkół teatralnych. Ma na swoim koncie liczne epizody w serialach : Komisarz Alex, Na dobre i na złe, O mnie się nie martw, Ranczo, Korona królów. Zagrała też w filmach takich jak Futro z misia, Szczęścia chodzą parami. Od 2016 roku jest związana z Teatrem Baza w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia cykliczne z zakresu scen dialogowych i reżyseruje spektakle studenckie. Od niedawna zdobywa swoje doświadczenie w produkcji filmowej i asystuje w różnych projektach filmowych.
Krzysztof Chodorowski – jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zagrał w takich filmach, jak między innymi „Mój Rower” Piotra Trzaskalskiego, gdzie odtwarzał jedną z głównych ról. Obecnie studiuje na III roku Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Współpracował z takimi twórcami, jak nominowani do Oscara: Paweł Edelman, Sławomir Fabicki i Bartosz Konopka. Jego dokumentalny debiut „Siewca” miał premierę w 2019 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Transatlantyk” w Łodzi, zaś jego krótkometrażowy fabularny film „Motocykl” na Equninoxio Film Festival w Bogocie w 2019 roku. Jego najnowszy film „Masza” zdobył w 2020 roku nagrodę publiczności na Festiwalu Kameralne Lato, jak również dostał się między innymi na kwalifikujący do Oscara festiwal HollyShorts w Los Angeles.
Tomasz Zadróżny – ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2001 roku. Tam reżyserował swój pierwszy spektakl „Gra snów” na podstawie dramatu Strindberga. Asystent reżysera Piotra Cieplaka „Dwóch panów z Werony”, Krystiana Lupy „Powrót Odysa”. Następnie prowadził Teatr 108, gdzie grał i reżyserował, tworzył spektakle, projekty spotkań z artystami, wyprawy artystyczne. Z Teatrem 108 odwiedził Niemcy, Ukrainę, Kazachstan, Kirgistan. Staż aktorski w Odin Teatret (Dania), staż aktorsko-reżyserski z Centrum Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa z Pontedery (Moskwa). Czerpie doświadczenia z bezpośredniej pracy z Teatrem Katathali, Teatrem Derevo, Teatrem Ósmego Dnia, Leszkiem Bzdylem, Yoshim Oidą, Andreyem Drozninem, Rimasem Tuminasem, Lwem Dodinem.  Następnie uzyskał stypendium Ministra Kultury i wyjechał na studia do Petersburskiej Akademii Teatralnej. Tam dwa lata studiuje aktorstwo i reżyserię. Bierze udział w międzynarodowym seminarium poświęconym metodzie aktorskiej M. Czechowa.

zaprojektowane przez: ontherocks