-Niezależne centrum kultury-
„Musimy kochać sztukę w nas, a nie siebie w sztuce”Konstanty Stanisławski

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
„Ten, który się waha” H.Levin…

„Ten, który się waha” H.Levin – premiera 2014

Hanoch Levin, „Ten, który się waha” (Ha’mitlabet)

Hipochondryczny bohater sztuki, Koklusz, bezustannie zajmuje się wymianą dziewczyn, na które wciąż nie może się zdecydować. Pomimo usilnych starań, by wreszcie wybrać tę jedyną, pozostaje pomiędzy Pajlą, Maszkantą i Kisztą, marząc o nieosiągalnych pięknościach, które spotka na swojej drodze.

Świat Levina jest wyprany z miłości. Małżeństwo jest wyłącznie transakcją, w wyniku której można coś zyskać lub (częściej) stracić. Pesymistyczny wydźwięk sztuki jest jednak podany w tragikomicznej, groteskowej formie. Bohaterowie, przypominający marionetki lub postacie z żydowskiego dowcipu, wzruszają swoją nieporadnością, ale i rozpaczliwą walką o szczęście. Oglądaniu przedstawienia towarzyszy śmiech nabierający oczyszczającego, gogolowskiego charakteru. W końcu kto z nas nie uważa czasem, że „lepiej tam, gdzie nas nie ma”? „Ten, który się waha” pokazuje, że każdy ma swoją Popoczegę, z którą musi się zmagać, i nawet życie prezydenta USA nie jest usłane różami.

Reżyseria: Tomasz Zadróżny
Muzyka: Paweł Jędrzejewski
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Biegańska

Występują: Julia Czyżewska, Magdalena Dębicka, Anna Kostrzewska, Karolina Pokusa, Klaudia Pyszyńska, Katarzyna Trzeszczkowska, Piotr Dyczewski, Piotr Jończyk, Łukasz Ławniczak, Filip Pietkiewicz-Bednarek, Krzysztof Salawa.

Daty spektakli:
zaprojektowane przez: ontherocks