-Niezależne centrum kultury-
„Dla aktora zrozumieć znaczy poczuć”

Przyjaciele

Festiwal Grzesiuka
Zajęcia teatralne dla dzieci i Małe Studio…

Zajęcia teatralne dla dzieci i Małe Studio Teatralne – zapraszamy!

Zajęcia teatralne dla dzieci oraz Małe Studio Teatralne

"Kim zostaniesz jak będziesz już duża?"
"Aktorką!"

Z myślą o marzeniach najmłodszych Teatr BAZA uruchomił zajęcia teatralne.
Uczestnicy poznają tajniki teatru i pracy aktora. Pracują nad dykcją, świadomością siebie i własnego ciała, rozwijają wyobraźnię w różnych formach teatralnych takich jak teatr lalek, teatr cieni, pantomima.
Zajęcia przybliżają świat emocji oraz uwrażliwią na drugą osobę i sztukę. Dzieci i młodzież uczą się pracować w grupie i szanować indywidualność każdej osoby. Pracują nad wstydem, pobudzają odwagę, zdrową pewność siebie i świadomość wartości własnej pomysłowości.
Dzieci pielęgnują bycie sobą, bycie swobodnym i twórczym. Na tych zajęciach każdy ma się dobrze czuć oraz znaleźć w teatrze radość i miejsce dla siebie.

Warsztaty prowadzi Klaudia Pyszyńska, która jest absolwentką Studia Teatralnego przy Teatrze Baza. Skończyła filologię polską na UKSW o specjalizacjach teatrologicznej i filmoznawczej. Studiuje reżyserię teatru dzieci i młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Wiele lat tańczyła. Uwielbia teatr tańca i pantomimę – uczyła się w Studiu Pantomimy przy Teatrze Dramatycznym. Doświadczenie instruktorskie i reżyserskie zdobywała podczas prowadzenia zajęć tanecznych i teatralnych z dziećmi i młodzieżą „Od malucha do starucha”. Wymyśliła autorskie warsztaty twórczego działania dla dzieci „Wyobraźnik”, które od listopada 2015 roku funkcjonują w Teatrze Baza. Jest też autorką warsztatów teatralnych „Kobiecość", nawiązujących do obyczajów i estetyki lat 20’ XX w. oraz poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Prowadząc je w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 2 w Warszawie poczuła, że to co robi ma sens, a teatr może być narzędziem do robienia rzeczy ważnych. Cały czas się uczy, jest osobą pomysłową. Na pierwszym miejscu stawia proces, na ostatnim efekt.

Zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat
poniedziałki, godzina 16:15 (zajęcia trwają godzinę)
Opłata 60 zł/miesiąc

Małe Studio Teatralne dla młodzieży 13 – 16 lat
poniedziałki, godzina 17:30 (zajęcia trwają 1,5 godziny)
Opłata 80 zł/miesiąc

zaprojektowane przez: ontherocks