-Niezależne centrum kultury-
„Wciąga nas to, co jest inne. Dzięki inności drugiego – człowiek widzi siebie inaczej, lepiej. I siebie w końcu odnajduje.”Jerzy Grotowski

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
8.12.2013, Finał projektu…

8.12.2013, Finał projektu „Poruszenie”

8 grudnia zapraszamy na performance w wykonaniu uczestników projektu  „Poruszenie”, realizowanego przez Fundację Artystyczną PERFORM dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy. Teatr BAZA jest partnerem projektu.

To wyjątkowe wydarzenie, łączące tancerzy, osoby niewidzące i słabowidzące, niesłyszące i słabosłyszące, o odmiennych możliwościach ruchowych, imigrantów, młodzież z tzw. trudnych środowisk i dorosłych w trudnej sytuacji życiowej. Za przygotowanie i koncepcję performance’u odpowiada Adrian Russi (Szwajcaria).

„Poruszenie” to projekt edukacji kulturalnej – cykl weekendowych warsztatów tanecznych opartych na  Kontakt Improwizacji (Contact Improvisation, CI) zakończonych pokazem dla publiczności. Główną ideą „Poruszenia” było stworzenie możliwości wspólnych doświadczeń i działań tanecznych dla osób regularnie zajmujących się tańcem oraz dla osób mających utrudniony dostęp do tej sfery – ze wskazanych wyżej grup i środowisk. Warsztaty prowadzili polscy i zagraniczni artyści, doświadczeni w realizacji podobnych projektów: Arye Bursztyn (Izrael), Mirva Mäkinen (Finlandia), Jonathan Megaw (Australia/UK), Katy Dymoke (UK), Paulina Święcańska i Iwona Olszowska.

Partnerem wydarzenia jest Teatr Tańca poRuszenie

http://poruszenie.com.pl/

 

Miejsce: Teatr BAZA, ul. Podchorążych 39, Warszawa

Godz. 20.00

Wstęp: 15 PLN

Realizacja projektu:

Koncepcja – Małgorzata Gajdemska, Olga Lidia Kozłowska, Paulina Święcańska

Koordynacja – Olga Lidia Kozłowska

PR – Małgorzata Gajdemska

Dokumentacja fotograficzna – Marcin Hnatkowski

Dokumentacja video – Wojtek Kaniewski

 

Więcej informacji:

http://poruszenie-projekt.blogspot.com/p/projekt-poruszenie.html

www.perform.org.pl (dział Projekty polskie)

https://pl-pl.facebook.com/art.perform

zaprojektowane przez: ontherocks