-Niezależne centrum kultury-
„Ludzie powinni płacić za teatr, którego pragną, ale za teatr, którego ty sam pragniesz, musisz płacić z własnej kieszeni”.

Przyjaciele

Festiwal Grzesiuka
7.03 – „Dialog lustra”

7.03 – „Dialog lustra”

"Chociaż były kuzynkami, nie przyjaźniły się ze sobą. Właściwie to Marjorie nie miała przyjaciółek - uważała, że dziewczęta są głupie. Berenika przeciwnie - przez cały czas tej przygotowanej przez rodziców wizyty bardzo pragnęła wymiany owych zwierzeń ozdobnych chichotami i łzami, które uważała za nieodłączny czynnik wszystkich kobiecych przyjaźni. (...) Marjorie nigdy nie chichotała, nigdy się nie bała, rzadko była zakłopotana i prawdę mówiąc miała bardzo niewiele tych cech, jakie Berenika uważała za typowo i upojnie kobiece”.

„Berenika obcina włosy” F. S. Fitzgerald „Dialog lustra” to laboratorium relacji dwóch kobiet na trzech etapach ich życia. W spektaklu zadajemy pytania na temat uzależnienia od drugiej osoby i potrzeby poszukiwania siebie w innych. Przyglądamy się zmianom jakie zachodzą w dziewczynach i zastanawiamy się czy można uciec od własnego odbicia. Inspiracją przy tworzeniu naszego spektaklu były opowiadania: „Sztuczne róże” G.G. Marqueza, „Berenika obcina włosy” F.S. Fitzgeralda oraz „Koniec zabawy” J. Cortazara, a także filmy „Attenberg” reż. A.R. Tsangari i „Indiańskie lato” reż. S. Gedeon. Opieką pedagogiczną zajęła się Magdalena Miklasz. Muzykę skomponowała Hanna Raniszewska, a muzykę na żywo wykonują skrzypce- Kornelia Grądzka, wiolonczela- Dobrawa Czocher i fortepian- Hanna Raniszewska. Scenografię wykonały scenografki i przyszłe aktorki Olga Ryl-Krystianowska oraz Małgorzata Chrzanowska. „Dialog lustra” jest spektaklem dyplomowym oraz autorskim projektem studentek Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Hanny Daniszewskiej oraz Patrycji Rojeckiej.

Czas trwania: 70 minut
Spektakl dla widzów dorosłych.
Premiera spektaklu odbyła się 21.12.2014 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

7 marca, godz. 18:00
Teatr BAZA
ul. Podchorążych 39

Serdecznie zapraszamy!

zaprojektowane przez: ontherocks