-Niezależne centrum kultury-
Nie ma małych ról, są tylko mali aktorzyKonstanty Stanisławski

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
21.12.2013, Jak zjeść choinkę?…

21.12.2013, Jak zjeść choinkę? Przedświąteczny warsztat poświęcony kuchni regionów dotkniętych głodem

W czasie niektórych wojen w Skandynawii i Rosji trasy wojsk można było rozpoznać po drzewach obdartych z kory. Taki pejzaż symptomatyczny jest dla miejsc ogarniętych głodem. Pojawiał się on też w krajach o ustroju totalitarnym, takich jak Chiny Mao Zedonga, Związek Radziecki czy reżim Korei Północnej.

W KRLD, zwykło się używać sloganu: „Ryż to socjalizm”. Jednak podczas klęski głodu w latach 90-tych to właśnie tego produktu zabrakło najszybciej. W kraju, w którym nielegalny jest zarówno handel, jak i uprawa ogródka – sytuacja ta doprowadziła do śmierci 2 mln osób (10% populacji). To właśnie zazwyczaj w walce o przeżycie ludzie zdzierają korę z drzew, by zrobić z niej strawę.

W czasie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia pewnie znów spotykamy się z rodzinami przy wigilijnym drzewku. Tymczasem właśnie drzewa iglaste służą głodującym ludziom za alternatywne źródło pokarmu. Podczas warsztatu dowiemy się czegoś więcej o przypadkach jedzenia drzew oraz ich związku z polityką. Przygotujemy również razem posiłek wykorzystując różne części sosny.
Na koniec obejrzymy film związany z tematem.

Sobotnie warsztaty poprowadzi Karolina Brzuzan.

Sobota, 21.12.2013, godzina 17.00
Teatr Baza, ul. Podchorążych 39

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: grzegorz@teatrbaza.pl

Projekt „Historie Kuchenne” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

zaprojektowane przez: ontherocks