-Niezależne centrum kultury-
„Wciąga nas to, co jest inne. Dzięki inności drugiego – człowiek widzi siebie inaczej, lepiej. I siebie w końcu odnajduje.”Jerzy Grotowski

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
12.10.2014 – Spektakl dla dzieci…

12.10.2014 – Spektakl dla dzieci „Opowieść o dobrym sercu”

Strach na wróble zostaje samotny na pustym jesiennym polu. Wyśmiewany przez wróbla, że przestał być potrzebny gospodarzowi, postanawia wyruszyć w świat. Wiatr pomaga mu wyrwać nogi i Strach rusza na spotkanie przygodom.

Spotyka Lisa i razem trafiają na sejmik bociani. Młody bocian Kuba, ranny w skrzydło nie może odlecieć. Okrutne prawo bocianów każe pozbawić go życia, żeby nie męczył się umierając z głodu. Strach prosi, żeby nie robili mu krzywdy, bo on chce zaopiekować się Kubą. Lis, który chętnie zjadłby bociana, pomaga wyciągnąć kamień z chorego skrzydła, a potem opuszcza ich obrażony.

Strach i Kuba spędzają zimę w dziupli wielkiego drzewa. Wiosną dowiadują się, że Lis wpadł w sidła. Uwalniają nieszczęśnika. Na niebie pojawiają się bociany. Zdrowy, silny Kuba dołącza do stada a Strach zostaje smutny po stracie przyjaciela.

Jednak Kuba nie zapomniał o swoim dobroczyńcy, bo następnego roku z Afryki przynosi mu Małego Straszka.

Spektakl w wykonaniu Teatru CoNieco z Białegostoku.

Niedziela, 12.10.2014, godz. 17:00
Teatr Baza, ul. Podchorążych 39
 

Przed spektaklem, o 16:00 odbędą się warsztaty dla dzieci prowadzone przez artystów z Teatru CoNieco. Uczestnicy będą mieli okazję zajrzeć za kulisy teatru kukiełkowego i sami pokierować lalkami.

Wstęp wolny.

Pokaz spektaklu współfinansuje Dzielnica Mokotów m.st. Warszawy.

zaprojektowane przez: ontherocks