-Niezależne centrum kultury-
„Teatr to wzmożone istnienie”Krystian Lupa

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
1% dla Teatru Baza

1% dla Teatru Baza

Naszym celem jest prowadzenie miejsca otwartego dla ludzi zainteresowanych najlepiej pojętą kulturą wysoką, odwołującą się do ideałów prawdy, piękna i dobra.

Co osiągnęliśmy?
W 2011 roku po pięciu latach istnienia wynajęliśmy od władz Dzielnicy Mokotów lokal, w którym prowadzimy naszą działalność. Konieczny, generalny remont przeprowadziliśmy własnoręcznie wykorzystując materiały przekazane nam przez Leroy Merlin w ramach współpracy i mecenatu.

Do tej pory zrealizowaliśmy kilkanaście spektakli: Roberto Zucco (B-M. Koltes), Gusła (A. Mickiewicz), Czarnoksiężnik z Krainy Oz (L.F. Baum), Dama z pieskiem (A. Czechow), Białe noce (F. Dostojewski), Mewa (A.Czechow), Ten, który się waha (H.Levin), Matka (S. I. Witkiewicz), Ferajna (na podst. „Boso, ale w ostrogach” S. Grzesiuka), Tryptyk Williamsa, Gąską (N.Kolada), Pijani (I.Wyrypajew), Chrust (W.Myśliwski), Dwoje Rumunów mówiących po polsku (D.Masłowska)
oraz dziesięć bajek dla dzieci, które prezentujemy rokrocznie w warszawskich parkach w ramach współpracy z różnymi Dzielnicami m. st. Warszawy.

Dlaczego warto przekazać nam 1%?
Jesteśmy pewni, że istnieją potrzeby ważniejsze od tych, które chcemy zaspokajać. Jesteśmy jednak przekonani, że kultura buduje ludzką tożsamość, uszlachetnia i trudno ją przecenić.

Tworząc sztukę staramy się dzielić z innymi. Pozyskane środki przeznaczymy na rozwój naszej sceny – zakup sprzętu technicznego.

Aby przekazać 1% wpisz w zeznaniu podatkowym:

Teatr Baza, KRS 0000272799

zaprojektowane przez: ontherocks