-Niezależne centrum kultury-
„Teatr to wzmożone istnienie”Krystian Lupa

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
Bajki w Parku Sieleckim!

Bajki w Parku Sieleckim!

Zapraszamy na teatralne spektakle dla najmłodszych.

Opis tytułów:

6 sierpnia, godz. 11 – „KRAWIEC NITECZKA”  – spektakl z powodu deszczu przeniesiony do Teatru Baza, ul. Podchorążych 39! 

Bajka według Kornela Makuszyńskiego.

Jest to opowieść o krawcu z krainy Tajdarajda. Krawiec ten jest niezwykle pracowity, jednak nie wszyscy w miasteczku go szanują. Pewnego dnia, Cyganka, w zamian za pracę, którą wykonał, przepowiada mu przyszłość. Ma on odnaleźć swoje przeznaczenie, tylko musi wyruszyć na Zachód. Niteczka wyrusza więc w podróż. Spotyka na swojej drodze między innymi stracha na wróble, czy złą czarownicę.  Gdy trafia już do oczekiwanego miasteczka, dostrzega, że choć wszędzie wokół świeci słońce, nad miastem zawisły chmury, a z nich wciąż pada deszcz. Jest to opowieść o zwykłym, skromnym chłopcu, o dobrym sercu. O tym jak dobre uczynki nieoczekiwanie zostają nagrodzone. 

13 sierpnia, godz.16 – ,,SŁOWIK”

Bajka na podstawie baśni Andersena. 

Opowiada o historii, która wydarzyła się bardzo dawno temu w Chinach na dworze cesarza. Od dawna rybacy, którzy pracowali nieopodal grodu cesarskiego, mogli cieszyć się pięknym śpiewem słowika, który zamieszkiwał ogród. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze sam cesarz o pięknym ptaku, którego posiadał w ogrodzie, nie miał o tym  pojęcia. O tym fakcie dowiedział się dopiero z książki, napisanej przez samego cesarza Japonii. Początkowo odebrał to z pewnym niedowierzaniem, ale kazał sprawdzić to swojemu marszałkowi. Okazało się, że słowik naprawdę istnieje. Jednak niedługo został przegnany z carskiego ogrodu, gdyż cesarz otrzymał w darze mechanicznego ptaka. Od tej chwili ten mechaniczny słowik umilał życie władcy Chin. Gdy ten jednak ciężko zachorował, sztuczny ptak odmówił posłuszeństwa. Pomocny natomiast okazał się prawdziwy Słowik. Bajka zwraca uwagę na piękno natury, przyrody. 

20 sierpnia, godz. 16 – „PRAWDZIWY PRZYJACIEL”

Spektakl na podstawie baśni O.Wilde’a. Jest to prosta historia, która porusza tak ważny temat, jakim jest przyjaźń i relacja z drugim człowiekiem. Widzowie poznają opowiadanie o poczciwym Janku oraz o młynarzu Hugonie. Młody Janek ma dobre serce. Dzieli się ze swoim przyjacielem Hugonem wszystkim, co posiada. Młynarz korzysta ze szczodrości chłopca oraz wykorzystuje jego dobroć do własnych celów. Jest to pouczająca przypowieść, która mówi o przyjaźni i o dobroci. Aktorzy w spektaklu nie tylko opowiadają tę piękną historię, ale również rozmawiają z dziećmi o pojęciu prawdziwej przyjaźni. Oprócz refleksji i wzruszeń, spektakl niesie ze sobą humor i uśmiech.

10 września, godz. 16 – „CZERWONY KAPTUREK” 

 Bajka na podstawie sztuki J. Szwarca. 

Czerwony Kapturek, chcąc odwiedzić Babcię, musi przejść przez las, gdzie niepodzielnie panuje i już czyha na nią zły Wilk. Dziewczynkę próbują chronić zaprzyjaźnione Ptaki oraz Zając. Lis, który pragnie przejąć władzę w lesie, perfidnymi intrygami niszczy solidarność przyjaciół. Jedynie tchórzliwy z natury Zając ma odwagę jej się przeciwstawić. Niestety, wpada w pułapkę zastawioną na Wilka. Czerwony Kapturek szczęśliwie unika niebezpieczeństw i dociera do babcinej chatki. Nie wie, że Wilk przybył tu pierwszy, połknął Babcię, a teraz chce pożreć również jej wnuczkę. Jest to historia pełna humoru i mądrości, ciepła i wzruszenia. Niesie przesłanie o sile przyjaźni i o odwadze w przeciwstawianiu się złu i niepowodzeniom.

 

Projekt „Sezon artystyczno-edukacyjny w Teatrze Baza” jest finansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

 


zaprojektowane przez: ontherocks