-Niezależne centrum kultury-
„Najważniejsze, aby się wzruszać, kochać, mieć nadzieję, drżeć, żyć. Być człowiekiem, zanim się jest artystą.”

Przyjaciele

Festiwal Grzesiuka
28.08-3.09 – Letni Intensywny Kurs Aktorski…

28.08-3.09 – Letni Intensywny Kurs Aktorski – nowy termin

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami organizujemy letnią edycję:

Letni Intensywny Kurs Aktorski

Termin: 28.08-3.09.2022

„Jeśli chodzi o warsztaty, to jeżeli uda mi się zrealizować moje marzenie o aktorstwie, to głównie dzięki nim. Bo wtedy znów zaczęłam poważnie rozważać czy wiązać z teatrem przyszłość.”

(uczestniczka warsztatów)

Letni Intensywny Kurs Aktorski to propozycja Studia Teatralnego. Warsztaty dają możliwość zarówno poznania różnorodnych technik pracy aktora, zbadania własnych predyspozycji aktorskich, jak również są szansą pracy nad sobą. Profesjonalni instruktorzy nauczą Was najważniejszych zasad działania na scenie (min. wg Stanisławskiego, M. Czechowa). Program kursu zbudowany jest na wzór pierwszych zajęć prowadzonych w szkołach teatralnych. W ciągu intensywnego tygodnia (sześć godzin dziennie) pracujemy nie tylko nad zdobywaniem nowych umiejętności aktorskich, ale jest to też praca nad poznaniem własnych ograniczeń i możliwości.

Tematy poszczególnych warsztatów:

Zadania aktorskie – system Stanisławskiego, teatr realistyczny, teatr psychologiczny

Trening fizyczny aktora – ćwiczenia partnerskie, elementy akrobatyki

Praca z tekstem – interpretacja przygotowanego tekstu

Trening wokalny – praca z głosem, śpiew

Przygotowanie etiud – praca zespołowa, synteza zdobytych doświadczeń podczas kursu

Warsztat poprowadzą pedagodzy Studia Teatralnego: Aneta Groszyńska i Tomasz Zadróżny

Aneta Groszyńska jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii, skończyła też studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze (AT). W sezonie 2017/2018 była kierownikiem artystycznym w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Reżyserowała spektakle min. w Teatrze Starym w Krakowie, Nowym w Łodzi, Bielsku-Białej, Powszechnym w Warszawie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Horzycy w Toruniu.
Jej spektakle były wielokrotnie pokazywane i nagradzane na ogólnopolskich festiwalach. W swojej pracy porusza często tematy niewygodnych, zamiatane pod dywan lub zapomnie. Zamiłowanie do pracy edukacyjnej zawdzięcza uczestnictwu w warsztatach i seminariach, m. in. w Workcenter of Jerzy Grotowski

Tomasz Zadróżny – reżyser teatralny, pedagog, animator kultury. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2001 roku. Tam reżyserował swój pierwszy spektakl w kole naukowym „Gra snów” na podstawie dramatu Strindberga. Asystent reżysera Piotra Cieplaka „Dwóch panów z Werony”, Krystiana Lupy „Powrót Odysa”. Następnie prowadził Teatr 108, gdzie reżyserował, tworzył spektakle, projekty spotkań z artystami, wyprawy artystyczne, wieczory tematyczne. Z Teatrem 108 odwiedził Niemcy, Ukrainę, Kazachstan, Kirgistan. W międzyczasie kończy Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Staż aktorski w Odin Teatret (Dania), staż aktorsko-reżyserski z Centrum Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa z Pontedery (Moskwa). Czerpie doświadczenia z bezpośredniej pracy z Teatrem Katathali, Teatrem Derevo, Teatrem Ósmego Dnia, Leszkiem Bzdylem, Yoshim Oidą, Andreyem Drozninem, Rimasem Tuminasem, Lwem Dodinem.  Następnie uzyskał stypendium Ministra Kultury i wyjechał na studia do Petersburskiej Akademii Teatralnej. Tam dwa lata studiuje aktorstwo i reżyserię. Bierze udział w międzynarodowym seminarium poświęconym metodzie aktorskiej M. Czechowa. Po powrocie do kraju zakłada Studio Teatralne przy DK Dorożkarnia (autorski program) i Stowarzyszenie Teatralna Chata. Po pięciu latach działalności, doceniony przez władze miasta, otrzymuje lokal na własny teatr i ośrodek artystyczno – edukacyjny.

Informacje techniczne:

Pracujemy w godzinach: 10-17 (13-14 przerwa obiadowa)
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży (od 16 lat) i dorosłych.
Liczba miejsc: 20 osób
Miejsce: Teatr Baza, ul. Podchorążych 39, Warszawa
Cena warsztatu: 600zł (cena obejmuje sześć dni warsztatu, po sześć godzin dziennie i jeden dzień -pierwszy – trzy godziny); w cenę nie jest wliczony nocleg i wyżywienie.
Zapisy drogą mailową: biuro@teatrbaza.pl
(w treści zgłoszenia należy napisać kilka zdań o sobie, o swoich ewentualnych doświadczeniach artystycznych i motywacjach)

Po ukończeniu kursu uczestnik warsztatów otrzymuje dyplom – zaświadczenie.

Zapraszamy!


zaprojektowane przez: ontherocks