-Niezależne centrum kultury-
Aktor żyje, płacze i śmieje się na scenie, ale płacząc i śmiejąc się, obserwuje swój śmiech i łzy. I na tym życiu podwójnym na tej równowadze między życiem i grą polega sztuka.K. Stanisławski

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
Warsztaty Letni/Zimowy Intensywny Kurs Aktorski

Letni Intensywny Kurs Aktorski – zapisy!

NOWY TERMIN: 23-29 sierpnia 2020, godz. 10-17

„Jeśli chodzi o warsztaty, to jeżeli uda mi się zrealizować moje marzenie o aktorstwie, to głównie dzięki nim. Bo wtedy znów zaczęłam poważnie rozważać czy wiązać z teatrem przyszłość.”
(uczestniczka warsztatów)

Letni Intensywny Kurs Aktorski to propozycja Studia Teatralnego. Warsztaty dają możliwość zarówno poznania różnorodnych technik pracy aktora, zbadania własnych predyspozycji aktorskich, jak również są szansą pracy nad sobą. Profesjonalni instruktorzy nauczą Was najważniejszych zasad działania na scenie (min. wg Stanisławskiego, M. Czechowa). Program kursu zbudowany jest na wzór pierwszych zajęć prowadzonych w szkołach teatralnych. W ciągu intensywnego tygodnia (sześć godzin dziennie) pracujemy nie tylko nad zdobywaniem nowych umiejętności aktorskich, ale jest to też praca nad poznaniem własnych ograniczeń i możliwości.

Tematy poszczególnych warsztatów:

Zadania aktorskie – system Stanisławskiego, teatr realistyczny, teatr psychologiczny

Trening fizyczny aktora – ćwiczenia partnerskie, elementy akrobatyki

Praca z tekstem – interpretacja przygotowanego tekstu

Trening wokalny – praca z głosem, śpiew

Przygotowanie etiud – praca zespołowa, synteza zdobytych doświadczeń podczas kursu

Warsztat poprowadzi pedagog Studia Teatralnego: Aneta Groszyńska

Aneta Groszyńska jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii, skończyła też studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze (AT). W sezonie 2017/2018 była kierownikiem artystycznym w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Reżyserowała spektakle min. w Teatrze Starym w Krakowie, Nowym w Łodzi, Bielsku-Białej, Powszechnym w Warszawie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Horzycy w Toruniu.
Jej spektakle były wielokrotnie pokazywane i nagradzane na ogólnopolskich festiwalach. W swojej pracy porusza często tematy niewygodnych, zamiatane pod dywan lub zapomnie. Zamiłowanie do pracy edukacyjnej zawdzięcza takim doświadczeniom jak: Akademia Praktyk Teatralnych w Gardzienicach oraz uczestnictwu w warsztatach i seminariach, m. in. w Workcenter of Jerzy Grotowski

Informacje techniczne:
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży (od 16 lat) i dorosłych.
Liczba miejsc: 20 osób
Miejsce: Teatr Baza, ul. Podchorążych 39, Warszawa
Cena warsztatu: 500zł (cena obejmuje sześć dni warsztatu, po sześć godzin dziennie i jeden dzień -pierwszy – trzy godziny); w cenę nie jest wliczony nocleg i wyżywienie.
Zapisy drogą mailową: biuro@teatrbaza.pl
(w treści zgłoszenia należy napisać kilka zdań o sobie, o swoich ewentualnych doświadczeniach artystycznych i motywacjach)

Po ukończeniu kursu uczestnik warsztatów otrzymuje dyplom – zaświadczenie.

Zapraszamy!


zaprojektowane przez: ontherocks