-Niezależne centrum kultury-
Aktor żyje, płacze i śmieje się na scenie, ale płacząc i śmiejąc się, obserwuje swój śmiech i łzy. I na tym życiu podwójnym na tej równowadze między życiem i grą polega sztuka.K. Stanisławski

Współpraca

Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMOdin Teatret
4/5.02 – godz.19 – „Kamień na…

4/5.02 – godz.19 – „Kamień na kamieniu” – spektakl Teatru Baza

Świat rozpada się na naszych oczach. Kryzys zdrowotny, wojenny, ekologiczny, ekonomiczny jak jeźdźcy apokalipsy zwiastują rozpad tego co znamy. Jak poskładać ten świat na nowo. Jak sprawić aby wrócił pokój, porządek i sens. Wszystko gubi się w chaosie zdarzeń. Już nie wiemy co i jak się nazywa. Słowa oderwały się od znaczeń. Spróbujmy przywrócić znaczenie słowom, a może coś dobrego, kojącego wynurzy się z tego chaosu.

Zapraszamy na spektakl na podstawie prozy Wiesława Myśliwskiego

Proza Myśliwskiego jest dla nas mieszanką poezji i mowy potocznej. Siadamy i rozmawiamy ze sobą i widzem. Wyciągamy ze świata autora wątki które najmocniej w nas rezonują, jakby to było domagające się echo głosu naszych przodków. I tymi słowami próbujemy uporządkować swój obecny świat.

Oto podróż w przeszłość, aby zrozumieć teraźniejszość.
Podróż do naszych przodków, aby zrozumieć siebie samego.
Ponownie ponazywać rzeczy po imieniu, aby przywrócić im sens.

reżyseria TOMASZ ZADRÓŻNY
obsada aktorska ANNA ZAWADKA | DOROTA ŻODKIEWICZ | MARCELINA JASIŃSKA | BARBARA SZYMCZYK | ŁUKASZ FURMAN | MICHAŁ RUDNICKI | KONRAD MATUSZEWSKI
opieka artystyczna FILIP DĄBROWSKI
scenografia i kostiumy ANNA RUDZIŃSKA
opieka muzyczna EWA BUKAŁA

PREMIERA 2021

Czas trwania spektaklu: 90 min.

Bilety: 40zł (normalny)/35zł (ulgowy-studenci, seniorzy)

Zapraszamy do zakupu biletów przez https://goout.net/pl/bilety/kamien-na-kamieniu/hhar/badź rezerwacji miejsc na biuro@teatrbaza.pl (płatność gotówką przed spektaklem).


zaprojektowane przez: ontherocks