-Niezależne centrum kultury-
„Dla aktora zrozumieć znaczy poczuć”Konstanty Stanisławski

Współpraca

MDK „MOKOTÓW”Służewski Dom KulturyMoje Sielce

Przyjaciele

warsztaty aktorskieFundacja Artystyczna PERFORMMandalayOdin Teatret
12/13.10 – „Pijani” I.Wyrypajew…

12/13.10 – „Pijani” I.Wyrypajew – spektakl Teatru Baza

„Będę raczył się winem, aż się przesycę
Aż mi włos się zmierzwi i zblednie oblicze (…)”

Na jedną noc prawa rozumu zostają zawieszone. Menager banku, filmowiec, żona, bankowiec, prostytutka, przyjaciel, modelka, kochanek… spotykają się w przypadkowych konstelacjach we wspólnym świecie pijaństwa. W sytuacjach życiowych pomyłek i pęknięć zdejmują kolejne maski ról i relacji. Jednak pijany chór zadaje pytania wcale nie trywialne. Wadząc się ze sobą i Bogiem, naginając zasady grawitacji i przyzwoitości, bohaterowie poszukują po omacku znaczeń słów: miłość, bycie, dobro, grzech. „Pijani” Iwana Wyrypajewa to sceniczny żart, tragikomedia, pastisz. W farsowym tonie i alkoholowym zamroczeniu zaczynamy przeczuwać, że za pozorem rzeczywistości kryje się coś ważniejszego. Coś co jednocześnie przeraża i kusi…

„Rosyjski pisarz i reżyser nieustannie odwraca świat, pokazuje go w momentach ekstremalnych. […] W „Pijanych” nie brak sytuacji kompletnie trywialnych. Jakaś zdrada, jakiś film von Triera czy bezimiennego Irańczyka, jakieś morderstwo i szalbierstwo, ślub i macanka, trup i kochanka, poczucie winy i głód wędliny. Jak w kiepskiej piosence biesiadnej na częstochowską modłę. Nie, rzeczy trywialne w chwili odurzenia nie znikają. […] Stają się nagle dowodem na istnienie boga miłości i zła w człowieku.”
Z recenzji Joanny Crawley, „Przeklęte teraz” Dialog nr 1/01.2015

Inscenizacja sztuki Iwana Wyrypajewa „Pijani” – pokaz pracy warsztatowej.
Reżyseria: Tomasz Zadróżny.
Scenografia: Anna Rudzińska.
Projekt plakatów: Julia Dutkiewicz.

Obsada:
Aleksandra Wierzbicka, Piotr Dyczewski, Marcin Sander, Anna Sienicka, Łukasz Kraśnicki, Ewa Kurzawa, Karolina Skrzek, Jan Ebert, Małgorzata Ładzińska.

Konieczna rezerwacja miejsc pod adresem: biuro@teatrbaza.pl

Spektakl dla widzów dorosłych.

Spektakl grany w ramach projektu „Teatr Baza – Sezon artystyczny 2019″.

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy


zaprojektowane przez: ontherocks