-Niezależne centrum kultury-
„Teatr to wzmożone istnienie”

Przyjaciele

Festiwal Grzesiuka
12.10.2013, GODZ. 16:00 – HISTORIE…

12.10.2013, GODZ. 16:00 – HISTORIE KUCHENNE: Warsztat kuchni Uzbekistanu + prezentacja

Nie bójmy się tego powiedzieć: większość z nas na słowo „Uzbekistan” widzi tylko wielką, białą plamę. Kraj ze stolicą w Taszkiencie nie jest popularnym celem wycieczek, zapuszczają się tam tylko nieliczni podróżnicy z żyłką poszukiwaczy przygód. Tym ciekawiej zapowiada się warsztat, na który mamy zaszczyt was zaprosić.

Jak zwykle przy okazji „Historii Kuchennych”, droga do poznania kultury kraju wiedzie przez żołądek. Postaramy się, aby po warsztacie nazwy takie jak manty, samsa czy lagman brzmiały dla was bardziej znajomo. Ale oczywiście zanim spróbujemy uzbeckich przysmaków, będziemy musieli je sami przyrządzić. Naszym przewodnikiem po tym labiryncie będzie Ravshan Khodjaev – pochodzący z Uzbekistanu zawodowy kucharz restauracji Klukovka.

Gdy już zadowolimy swoje kubki smakowe, przyjdzie pora na odrobinę nauki. W rolę nauczyciela wcieli się Dawid Dudek, autor książki „Uzbekistan. Przewodnik globtrotera”. Opowie on o miejscach wartych zobaczenia, historii i kulturze kraju, a także udzieli praktycznych wskazówek na temat podróżowania.

Sobota, 12.10.2013, godz. 16:00

Teatr Baza, ul. Podchorążych 39.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: grzegorz@teatrbaza.pl

Projekt „Historie Kuchenne” jest współfinansowany przez m.st. Warszawa. Przeczytaj więcej o projekcie.

Partnerami warsztatu są: restauracja Klukovka (http://klukovka.pl/) i wydawnictwo Księgarnia Globtrotera (http://ksiegarniaglobtrotera.pl/)


zaprojektowane przez: ontherocks