-Niezależne centrum kultury-
Nie ma małych ról, są tylko mali aktorzy

Przyjaciele

Festiwal Grzesiuka
26/27.11 – 19.00 „PIJANI” I.WYRYPAJEW

26/27.11 – 19.00 „PIJANI” I.WYRYPAJEW

„Będę raczył się winem, aż się przesycę

Aż mi włos się zmierzwi i zblednie oblicze (…)”

Na jedną noc prawa rozumu zostają zawieszone. Menager banku, filmowiec, żona, bankowiec, prostytutka, przyjaciel, modelka, kochanek… spotykają się w przypadkowych konstelacjach we wspólnym świecie pijaństwa. W sytuacjach życiowych pomyłek i pęknięć zdejmują kolejne maski ról i relacji. Jednak pijany chór zadaje pytania wcale nie trywialne. Wadząc się ze sobą i Bogiem, naginając zasady grawitacji i przyzwoitości, bohaterowie poszukują po omacku znaczeń słów: miłość, bycie, dobro, grzech. „Pijani” Iwana Wyrypajewa to sceniczny żart, tragikomedia, pastisz. W farsowym tonie i alkoholowym zamroczeniu zaczynamy przeczuwać, że za pozorem rzeczywistości kryje się coś ważniejszego. Coś co jednocześnie przeraża i kusi…

„Rosyjski pisarz i reżyser nieustannie odwraca świat, pokazuje go w momentach ekstremalnych. […] W „Pijanych” nie brak sytuacji kompletnie trywialnych. Jakaś zdrada, jakiś film von Triera czy bezimiennego Irańczyka, jakieś morderstwo i szalbierstwo, ślub i macanka, trup i kochanka, poczucie winy i głód wędliny. Jak w kiepskiej piosence biesiadnej na częstochowską modłę. Nie, rzeczy trywialne w chwili odurzenia nie znikają. […] Stają się nagle dowodem na istnienie boga miłości i zła w człowieku.”
Z recenzji Joanny Crawley, „Przeklęte teraz” Dialog nr 1/01.2015

Inscenizacja sztuki Iwana Wyrypajewa „Pijani”, przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska

Reżyseria: Tomasz Zadróżny
Scenografia: Anna Rudzińska
Projekt plakatów: Julia Dutkiewicz

Obsada:
Aleksandra Wierzbicka, Piotr Dyczewski, Marcin Sander, Anna Sienicka, Łukasz Kraśnicki, Dorota Żodkiewicz, Karolina Skrzek, Jan Ebert, Małgorzata Ładzińska, Konrad Matuszewski.

Cena biletów: 35zł normalny/30zł ulgowy (studenci/seniorzy)

Konieczna rezerwacja biletów: pijani.rezerwacje@gmail.com

Spektakl dla widzów dorosłych.


zaprojektowane przez: ontherocks